O nas

Palarnia kawy, szkoła baristów i znacznie więcej! Kilka słów o nas.

Cześć! Witamy w Harvest- wyjątkowym miejscu, gdzie wszystkim w żyłach płynie kofeina. To wyjątkowa, polska palarnia kawy, szkoła baristów, sklep – kawa to temat, na którym znamy się najlepiej.
Szukasz szkolenia dla baristów na poziomie podstawowym lub zaawansowanym? Interesujesz się alternatywnymi metodami parzenia kawy? Może szukasz specjalistów, którzy przeszkolą Ciebie lub personel w zakresie parzenia kawy, ustawianie młynka, spieniania mleka, podstawowych wzorów latte art?
A może masz ochotę na świeżo paloną, dobrą kawę ziarnistą lub mieloną?
W takim razie, dobrze, że tu jesteś! Serdecznie zapraszamy Cię do naszego, kawowego świata- gwarantujemy, że przepadniesz!

Kurs baristy – dlaczego my?

Odpowiednio przygotowany barista jest cennym elementem równania, którego efektem końcowym jest perfekcyjne espresso, cappuccino oraz każda inna kawa. Tyczy się to również baristów domowych. Kurs baristy to niezwykle ważny element budowania umiejętności oraz świadomości produktu. Zawód ten stał się profesją wymagającą dużego zaangażowania i stałego doskonalenia swoich umiejętności. Dobra kawa ziarnista to nie wszystko. Istotne jest tutaj regularne kształtowanie oraz zrozumienie produktów – kawy, mleka, wody.
Jako Harvest jesteśmy perfekcyjnie przygotowani do przekazywania wiedzy zdobywanej przez naszych trenerów latami Wam- Kawolubom,. Nasza pasja, zaangażowanie oraz doświadczenie jest niezbędnym elementem do prawidłowego procesu nauczania.
Oprócz szkoleń- autorskich oraz tych certyfikowanych międzynarodowo (przez Speciality Coffee Association) otworzyliśmy naszą palarnię kawy. Harvest to palarnia, która jest wynikiem miesięcy ciężkiej pracy całego zespołu.

Palarnia kawy – nasze i Wasze miejsce na ziemi

Palarnia kawy Harvest jest spełnieniem marzeń. Od lat w naszej głowie kiełkował pomysł otworzenia miejsca, w którym ziarna kawy będą wypalone tak, jak tego oczekujemy. Daje to nam możliwość kontrolowania całego procesu – od sprowadzenia ziarna, przez jego wypał, pakowanie i sprzedaż. Dodatkowym atutem kawy Harvest jest to, że nasza palarnia jest manufakturą- wszystko robimy własnymi rękami- od projektu opakowania, poprzez naklejenie etykiet, pakowanie do kartonów. Dzięki temu, nasz produkt wygląda tak jak sobie wymarzyliśmy. Dobra kawa ziarnista i mielona jest wypalana przez Rafała Adamka- Head Roastera Harvest. Nie czekaj tylko spróbuj jej już dziś!
Harvest – miejsce, w którym o kawie dowiesz się wszystkiego. Fajnie, że jesteś.

Ewa

Wójtowicz

Prezeska firmy, ekspertka od detali, estetka z natury, trzyma całą ekipę w ryzach. Z kawą związana od kilkunastu lat – zaczynała od zwykłego parzenia kawy, poprzez sprowadzenie dużej marki do Polski (Bristot), przez sprzedaż ekspresów do kawy Astoria, stworzenie szkoły baristów Coffee Bar Academy wspólnie z Rafałem Adamkiem. Ewa uwielbia pić kawę przelewową z Chemex, ale nie pogardzi również „americano z mlekiem”. W naszej ekipie odpowiada za zamówienia zielonego ziarna, które skrupulatnie realizuje razem z Rafałem. Zna większość nowinek w branży, wie jak promować nasze produkty i zawsze wpada na świetne pomysły.

Rafał

Adamek

Head Roaster, barista, trener. O kawie wie wszystko. Swoją przygodę zaczął kilkanaście lat temu. Samouk, który w pewnym momencie postawił wszystko na jedną kartę. W 2006 roku Rafał zdobył tytuł Mistrza Polski Baristów i reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Później zajmował się wieloma rzeczami – głównie parzył kawę, uczył jak to robić, stał się ambasadorem włoskiej marki kawy Bristot w Polsce. Układał również autorskie szkolenia pod banderą Coffee Bar Academy (nasza szkoła baristów, która powstała w Gliwicach w 2016 roku). Od 2020 roku intensywnie kształcił się pod okiem profesjonalistów w temacie wypalania kawy. W 2021 roku swoją wiedzę przekształcił w świetnie prosperującą markę kawy Harvest.

Joanna

Pawlik

Marketing i social media. Swoją kawową przygodę zaczęła w 2020 roku, kiedy zajęła się marketingiem Coffee Bar Academy (teraz oczywiście Harvest). Od samego początku złapała bakcyla. Wie, jak poprawnie parzyć kawę w ekspresie kolbowym, jak teksturować mleko. Dumnie rozdaje cappuccino z sercem co rano koleżankom z biura. Jednak jej największą miłością są alternatywy. Drip V60 to jej przyjaciel, a najchętniej parzy w nim Peru i Kenię. Oprócz tego, sfotografuje, nagra i jeszcze ładnie opisze to wszystko na Instagramie. Jest autorką etykiet kawowych i na co dzień projektuje je również dla klientów. Lubi spotykać się z Kawolubami na festiwalach kawy. Dumnie nosi na ramieniu ziarna kawy w postaci tatuażu.

łukasz harvest roaster

Łukasz

Skalski

Łukasz- elokwentny to mało powiedziane! Skradł nasze serca nie tylko swoją piękną polszczyzną, ale również stoickim spokojem i zorganizowaniem. Łukasz na co dzień pracuje w palarni kawy razem z Rafałem-Head Roasterem. Zajmuje się produkcją opakowań (współpracuje wraz z Asią, tak aby nigdy nie brakowało nam naklejek), pakowaniem kawy, sprawdzaniem stanów magazynowych a od niedawna również wypalaniem kawy(!). Łukasz odkrył w sobie nową pasję- alternatywne metody parzenia. Z chęcią przygotowuje w firmie i w domu kawy z dripa czy Chemexa. Okazuje się, że umie zrobić całkiem dobre cappuccino! Sam pija jedynie czarną. Bez cukru.

Harvest Ewa
palarnia kawy harvest
IMG 9725
bristot polska
barista attitude astoria
ewa brazylia
najlepsza kawa ziarnista harvest
kawa polska palarnia
szkoła baristów kursy kawa gliwice
IMG 20211018 133621 276
cfd68b62 185a 4bcd a898 a33acdfbe9cd
IMG 9262
IMG 4631 jpg
IMG 5713 jpg
najlepsza kawa ziarnista slask
IMG 0094 jpg

Bezpieczne płatności online

Dbamy o Twoją wygodę – umożliwiamy Ci skorzystanie z wygodnej, szybkiej i bezpiecznej metody płatności.

Darmowa Dostawa

Zrób zakupy za minimum 200 zł i skorzystaj z wielu oferowanych sposobów dostawy: wysyłki kurierskiej, do paczkomatu lub odbioru osobistego.

Wygodne Zwroty

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny.