Prawo do odstąpienia od umowy

1. Termin

Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta, konsument, który zawarł umowę za pośrednictwem Internetu ma prawo odstąpić od niej w terminie 14 dni. Termin ten liczy się od momentu otrzymania towaru przez konsumenta (dzień doręczenia).

Zgodnie z zasadami liczenia terminów, 14 dni liczy się od dnia kolejnego po dniu doręczenia, czyli np. konsument odebrał przesyłkę z towarem 10.01.2018 r., to 24.01.2018 r. będzie ostatnim dniem, w którym może skierować do przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Przy czym wystarczy, że wyśle je w ostatnim dniu tego terminu.

2. Forma

Dla celów dowodowych oświadczenie powinno być ono złożone w formie pisemnej lub elektronicznej. Najbezpieczniejsze będzie wysłanie takiego oświadczenia na adres przedsiębiorcy w formie pisemnej (44-100, Gliwice, ul. Daszyńskiego 198) lub elektronicznej (marketing@harvestpoland.com).

3. Wzór formularza o odstąpieniu od umowy

4. Zwrot towaru i pieniędzy

Jeżeli konsument dokona odstąpienia w formie i terminie właściwym, umowa jest uznawana za niezawartą. Konsument ma obowiązek dostarczyć do przedsiębiorcy towar w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Co do zasady zwrot pieniędzy następuje na ten sam rachunek bankowy, z którego płacił konsument:

FORTIS BANK
Nr konta 76 1600 1172 0002 3304 9372 9001

5. Uszkodzenie lub zniszczenie zakupionej rzeczy

Rzecz zwracana powinna być w takim stanie, który da się usprawiedliwić potrzebą sprawdzenia rzeczy (czyli np. odpakowania z pudełka i przymierzenia). Towar nie może być zniszczony ani uszkodzony ponad tę miarę, bo wtedy konsument odpowiada za utraconą wartość zwrotu. Przedsiębiorca może na konsumenta nałożyć obowiązek zapłaty określonej kwoty proporcjonalnej do wartości uzyskanej zwrotnie rzeczy.

6. Sytuacje, gdy prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje
Prawo do do odstąpienia od umowy nie przysługuje w sytuacjiw której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia (zwykle artykuły spożywcze) oraz produkty spożywcze uprzednio otwarte.

Bezpieczne płatności online

Dbamy o Twoją wygodę – umożliwiamy Ci skorzystanie z wygodnej, szybkiej i bezpiecznej metody płatności.

Darmowa Dostawa

Zrób zakupy za minimum 200 zł i skorzystaj z wielu oferowanych sposobów dostawy: wysyłki kurierskiej, do paczkomatu lub odbioru osobistego.

Wygodne Zwroty

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny.