Kawy Pod Espresso

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Bezpieczne płatności online

Dbamy o Twoją wygodę – umożliwiamy Ci skorzystanie z wygodnej, szybkiej i bezpiecznej metody płatności.

Darmowa Dostawa

Zrób zakupy za minimum 200 zł i skorzystaj z wielu oferowanych sposobów dostawy: wysyłki kurierskiej, do paczkomatu lub odbioru osobistego.

Wygodne Zwroty

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

 

Jeśli jesteś tu pierwszy raz, na pewno zastanawiasz się jaką kawę wybrać? W naszym asortymencie mamy dwie grupy kaw- pierwsza to kawa pod espresso, a druga pod filtr.

 

Najlepsza kawa ziarnista pod espresso, do ekspresu ciśnieniowego i nie tylko

Nie da się ukryć, że najlepsza kawa ziarnista pod espresso musi spełniać kilka określonych aspektów. Przede wszystkim, dobrej jakości ziarna powinny być wypalone w stopniu średnim (medium roast) lub ewentualnie medium dark. Pozwala to na wydobycie z ziaren kawy wszystkiego co najlepsze- odpowiedni balans smaków: gorzkiego i kwaśnego oraz domieszkę słodyczy. Dzięki temu, nasze mieszanki takie jak Home Barista Arabika 100%, Home Barista 70/30 czy chociażby Espresso Blend 80/20 idealnie nadają się do wszelakich kompozycji mlecznych oraz „zwykłej” czarnej kawy. W zależności od rodzaju, w paczce odnajdziesz aromaty czekolady, orzechów, a nawet pomarańczy czy amaretto.
W tych mieszankach odnajdziesz również najwyższą jakość, czyli kawę speciality. Do naszych blendów pod espresso używamy ziaren z całego świata- Brazyli, Hondurasu czy Etiopii, jednak jedno jest zawsze stałe- jakość sprowadzanych ziaren i samego wypału. Wypał w stopniu medium roast pozwoli Ci odkryć espresso na nowo.

Kawa speciality- single godne Twojej uwagi

W naszej ofercie znajdziesz również najlepszą kawę ziarnistą pod wszelakie metody przelewowe. Czym charakteryzuje się taka kawa speciality? Jeśli posiadasz ekspres przelewowy, akcesoria do zaparzania takie jak drip V60, Chemex, AeroPress, to na pewno wiesz, że smak i aromat kawy zaparzonej w ten sposób jest zupełnie inny niż kawa przygotowana w ciśnieniowym ekspresie. Kawa wypalona jasno (light roast) jest delikatniejsza w smaku, bardziej klarowna, a przede wszystkim można w niej odnaleźć niezwykle przyjemne nuty owocowo-kwiatowe, cytrusowe. W ofercie palarni Harvest znajdziesz single z całego świata- Etiopii, Hondurasu, Kenii czy Peru. Każda kawa różni się od siebie profilem smakowym, dlatego jest to niezwykła gratka dla fanów kaw przelewowych.
Do produkcji naszej kawy używamy ziarn speciality, o punktacji znacznie przewyższającej 80. Daje nam to pewność, że produkt który znajdzie się w Twojej filiżance spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Kawolubów.

Najlepsza kawa ziarnista i mielona – znajdziesz ją w Harvest

Witaj w Harvest, miejscu gdzie to kawa jest najważniejsza! Niezależnie od tego, czego szukasz- kawy ziarnistej, mielonej, speciality, singla czy blendu- wszystko to jest dostępne u nas na wyciągniecie ręki. Możesz zadawać sobie pytanie- czym charakteryzuje się najlepsza kawa ziarnista lub mielona. Przychodzimy z pomocą.

Kawa speciality – dlaczego warto?

W palarni kawy Harvest stawiamy przede wszystkim na jakość. Zależy nam na niej od samego początku procesu, aż po sam koniec. Dlatego też bardzo precyzyjnie i selektywnie wybieramy zielone ziarno, które później przeradza się w nasze propozycje kawowe. W głównej mierze stawiamy na kawę speciality. Ale co to tak naprawdę znaczy? Zacznijmy od początku.
Zwrot kawa speciality został użyty pierwszy raz w 1974 roku przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal. Odnosiła się ona do najlepszych ziaren, produkowanych co więcej w specjalnych warunkach mikroklimatycznych. Kawy speciality miały być pozbawione defektów, charakteryzować się najwyższą jakością. Obecnie dobra kawa ziarnista speciality to takia, którea uzyskuje 80 i więcej punktów w stupunktowej skali. Punkty przyznają specjalnie wykwalifikowane osoby, które są zarazem uznawane za autorytety w świecie kawy.
Co więcej, kawa speciality podlega najwyższej jakości obróbce. Oczywiście, cały proces produkcji, który rozpoczyna się już na plantacji, poprzez zbiory, płukanie, suszenie, selekcjonowanie ziaren po wypalenie oraz parzenie samej kawy jest wysoce skomplikowany, profesjonalny.