Kawa do kawiarki

28.00 

Informacje dodatkowe

Rodzaj

Kawa mielona

Profil sensoryczny

gorzka czekolada, orzechy, karmel

Polecana pod

kawiarka, ekspres kolbowy

Opakowanie

250 g

Kawa do kawiarki – spróbuj naszej propozycji!

Kawiarka- znane także jako kafetierka, kupres, moka czy makinetka. Jedna z najpopularniejszych metod zaparzania kawy w domu. Małe urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie, w domowych warunkach uzyskać napar intensywny jak espresso. Kawa z kawiarki to również idealna baza do różnych kaw mlecznych- cappuccino, caffe latte itd. Dlaczego nasza mieszanka do kawiarki jest tak wyjątkowa?

Kawa mielona do kawiarki – prosto, szybko i pysznie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienne mielenie kawy w domu czy w podróży może być problematyczne. Wychodząc temu naprzeciw stworzyliśmy mieszankę kawy mielonej, która idealnie nadaje się do zaparzania w kawiarce lub w domowym ekspresie kolbowym.
Istotną role odgrywa tutaj kilka czynników.
Po pierwsze świeżość wypału i mielenia. Naszą kawę do kawiarki palimy na świeżo i niemal od razu mielimy, zamykając cały aromat i smak w szczelnym opakowaniu z zaworkiem zwrotnym.
Po drugie odpowiednie proporcje w mieszance i stopień palenia. Kawa do kawiarki Harvest to mieszanka 80% arabiki oraz 20% indyjskiej robusty. Jest to perfekcyjna kompozycja pod espresso, dzięki której napar jest intensywny, czekoladowy, orzechowy z nutami pomarańczy czy amaretto. Dodatek dobrej jakościowo robusty pozwala na uzyskanie szlachetnego, goryczkowego smaku, który pięknie współgra z mlekiem oraz solo (jako espresso, espresso doppio).

Kawa do kawiarki – jak zaparzyć?

Jak poprawnie zaparzyć kawę w kawiarce? Przede wszystkim wybierz odpowiednią mieszankę kawy – w tym przypadku wybierz Kawę do kawiarki Harvest. Następnie, poprawnie zmieloną kawę (w tym przypadku nie musisz się o to martwić) wsyp do pojemnika na równo z krawędzią i nie ubijaj jej. W tym czasie doprowadź wodę do wrzenia i wlej ją do zbiorniczka (pamiętaj o tym, aby nie zalać zaworka, to ważne!). Złóż kawiarkę i nastaw gaz lub płytę indukcyjną na średnią moc. Kiedy kawa zacznie wypływać, zmniejsz moc do minimum lub wyłącz. W zależności od kawiarki, możesz przygotować jedną, trzy, cztery lub więcej porcji espresso. Dolej mleka lub gorącej wody i ciesz się wyśmienitą kawą w swoim domu lub w podróży.

Recenzje

    Nie ma jeszcze recenzji.

    Napisz pierwszą opinię o „Kawa do kawiarki”

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *