9970 w magazynie

Wykapana kawa

28,00 

Informacje dodatkowe

Kraj pochodzenia

Brazylia

Region

Cerrado

Rodzaj

Arabika 100%

Obróbka

82

Profil sensoryczny

cytryna, pomarańcza, mleczna, czekolada, orzech

Polecana pod

drip V60, Chemex, AeroPress, ekspres przelewowy

Opakowanie

250 g

Kawa mielona light roast – poznaj Wykapaną!

Czy kawa mielona to dobry pomysł? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy Kawolub posiada w swojej domowej kawiarence młynek do kawy. Czasem po prostu nie mamy czasu na codzienne, dokładne mielenie kupionych ziaren. W odpowiedzi na zapotrzebowanie stworzyliśmy paczkę kawy mielonej o nazwie Wykapana kawa. Idealnie wypalona (light roast) pod wszystkie metody przelewowe. Wybierając tę paczkę kawy masz pewność, że ziarna zostały zmielone tuż po wypale, a cały smak i aromat pozostaje zamknięty w specjalnym, harvestowym opakowaniu.

Kawa speciality z Brazylii

Kawa specialityBrazylia Cerrado swoje właściwości smakowe zawdzięcza wyjątkowemu pochodzeniu. Smak i aromat to zasługa klimatu- przede wszystkim gorącego i wilgotnego lata oraz delikatnej zimy bez opadów. Co ciekawe, w porównaniu do innych odmian Arabiki, Brazylia Cerrado rośnie na stosunkowo niskich wzgórzach – od około 800 do 1300 m n.p.m. Od samego początku uprawa odbywa się naturalnie. Ziarna swobodnie wchłaniają z gleby i powietrza wszystkie cenne mikroelementy danego regionu. Delikatne cytrusy, aromaty kwiatów pomarańczy czy mlecznej czekolady są wynikiem właśnie tego procesu.

Kawa mielona – czy warto?

Oczywiście, że tak! Kawa mielona sprawdzi się idealnie jeśli nie posiadasz młynka, jesteś w podróży czy po prostu nie masz czasu na zmielenie odpowiedniej dozy kawy. Wykapaną możesz zaparzyć w Chemexsie, dripie V60, AeroPressie, ekspresie przelewowym czy frenchpressie. Pamiętaj o złotej zasadzie – 6 gramów kawy na 100 gramów wody.

UWAGA!
Jakość użytej wody do zaparzenia każdej kawy ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pełnego profilu smakowego. Zalecamy używanie wody źródlanej o ogólnej mineralizacji poniżej 300mg/l . Alternatywą jest również woda z systemów odwróconej osmozy z mineralizacją.

Recenzje

    Nie ma jeszcze recenzji.

    Napisz pierwszą opinię o „Wykapana kawa”

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *