Kurs baristy - szkolenia baristyczne

Bezpieczne płatności online

Dbamy o Twoją wygodę – umożliwiamy Ci skorzystanie z wygodnej, szybkiej i bezpiecznej metody płatności.

Darmowa Dostawa

Zrób zakupy za minimum 200 zł i skorzystaj z wielu oferowanych sposobów dostawy: wysyłki kurierskiej, do paczkomatu lub odbioru osobistego.

Wygodne Zwroty

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny.

 

Kurs baristy – zrób to z Harvest!

Kręci Cię świat kawy? Jesteś początkującym baristą, a może niedługo otwierasz swój lokal? Idealne espresso śni Ci się po nocach? Masz dość rutyny i chcesz nauczyć się czegoś nowego? Hej! Tu Harvest – zgłaszamy się do pomocy!
Powiedzmy to wprost- dobra kawa nie zaczyna się jedynie od ziarna, drogiego sprzętu, młynka czy dzbanka do spieniania mleka. Wszystko powinno zaczynać się od zdobycia rzetelnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Z odpowiedzią na to przychodzi Harvest i szkolenia baristyczne.
Kurs baristy to podstawa, od której powinniśmy zacząć swoją przygodę z kawą. W Harvest możesz przeszkolić się na rożnym poziomie zaawansowania. Wszystkie akcesoria baristy i kawa to narzędzia, które spełnią swoją rolę dopiero wtedy, kiedy zdobędziesz odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Na szkoleniach baristycznych w Harvest stawiamy przede wszystkim na łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi zajęciami. Dlatego też, jest dla nas bardzo ważne aby zapoznać naszych kursantów z wszystkimi akcesoriami baristy, ziarnami kawy (na różnym etapie wypału), sprzętem profesjonalnym.

Szkolenia baristyczne – czego możesz się spodziewać?

W naszej szkole baristów nauczamy na różnym poziomie zaawansowania. Jeśli jesteś osobą początkującą i chcesz zacząć od podstaw, specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy kurs Barista BASIC. Prowadząc szkolenie Barista BASIC stawiamy sobie za cel, przekazanie wszystkich informacji niezbędnych do wykonania poprawnego espresso i bazujących na nim napojów mlecznych. To właśnie na tym szkoleniu dowiesz się się jak powinno wyglądać i smakować espresso, jak kalibrować młynek, jak poprawnie teksturować mleko i wykonywać podstawowe wzory latte art. Oprócz tego, podczas szkolenia stawiamy na nieustanny dialog z kursantami i odpowiadamy na wszystkie zadawane pytania.
W odpowiedzi na potrzeby stworzyliśmy również kurs baristy na poziomie PRO. Jest to dwudniowe szkolenie, przepełnione wiedzą kawową, wiedzą dotyczącą wody (czyli niezwykle ważnego elementu parzenia kawy), wiedzą na temat mleka, kalibracji młynka, wypału ziaren, defektów w kawie i wiele więcej. Autorski program dotyka wszystkich aspektów parzenia kawy, które musisz poznać, aby mieć wiedzę i umiejętności na poziomie PRO.

Kurs baristy – alternatywne metody parzenia kawy

Oprócz szkoleń, w swojej ofercie posiadamy 3 godzinne, niezwykle ciekawe warsztaty z alternatywnym metod zaparzania kawy. Poznasz na nich akcesoria do parzenia, zdobędziesz wiedzę jak wygląda i smakuje kawa przygotowana pod te metody, jak ją zmielić, a na końcu jak użyć konkretnego akcesorium. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak działa Chemex, drip V60, frenchpress, kawiarka, AeroPress czy syfon, te warsztaty są dla Ciebie!